image/svg+xml
image/svg+xml

Güvenlik Hizmetleri

Üniversitemiz koruma ve güvenlik hizmetleri 73 kadrolu özel güvenlik personeli ile 4857 sayılı İş Kanunu ile 5188 sayılı Özel Güvenlik Kanununa uygun bir şekilde ifa edilmektedir.
Ağdacı Kampüsü, Kutlubey Kampüsü, Ulus Meslek Yüksek Okulu Ulus Yerleşkesi, Meslek Yüksek Okulu Kurucaşile yerleşkesi olmak üzere   4 ayrı yerleşkede hizmet verilmektedir. 

            Ağdacı Kampusünde; mevcut tüm bina ve tesislerin giriş ve çıkışları ile kampüs’ü kapsayan "Kapalı Devre Kamera Sistemi" kurulmuş olup,  Kampus içerisindeki tüm giriş çıkışlar ile Kampüs yirmi dört saat esasına göre izlenmektedir. 
Kampus giriş ve çıkışını araç trafiğini kontrol altında tutmak, giriş ve çıkışlarda kontrol noktaları oluşturmak, insan trafiğini düzene sokmak ve Kampus içerisine  yabancı araçların girmesini engellemek için "Kollu Bariyer Sistemi" tesis edilmiştir.
Üniversiteye girişte yetkisiz ve ilgisiz kişilerin kampüse girmelerini önlemek amacıyla "Kartlı Geçiş Sistemi" kurulmuş olup aynı zamanda, öğrenciler,  ziyaretçi, iş takibi veya bakım onarım gibi maksatlarla Kampüse gelen şahısları girişteki "Kapı Tipi Metal Detektöründen geçirilmekte, yanlarında çantası olanlar ile arabayla gelenler ayrıca El Detektörü ile kontrol edilerek kampüse girmelerine müsaade edilmektedir.