image/svg+xml
image/svg+xml

Daire Başkanı


Yavuz ÇOMARLI
0378 223 50 38
ycomarli@bartin.edu.tr
Özgeçmiş

       

1967 yılında Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde doğan Yavuz ÇOMARLI, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.

1991 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Araştırma Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığında memuriyete başladı. 1994 yılında İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığına atandı. İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığında Satın alma Şefi olarak görev yapmakta iken 652 Sayılı KHK ile Bakanlığın yeniden yapılandırılması kapsamında Satın Alma Grup Başkanlığı Koordinatörü olarak görevlendirildi. 

Kamu İhale Kurumunun Kamu İhale mevzuatın hazırlanması sürecinde  ve mevzuat geliştirme süreçlerinde Bakanlık temsilcisi olarak komisyonlarda görev aldı.  

Bakanlık İhale hazırlama süreçleri, ihale komisyonları, Kontrol teşkilatı ve muayene komisyonlarında görev aldı. Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı birimlerine Kamu İhale Mevzuatı ve Elektronik Kamu Alımları Platformu ve ihale süreçlerinde danışmanlık yaptı ve eğitim görevlisi olarak seminerler verdi.

29 Mart 2012 tarihinde Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesine Fakülte Sekreteri olarak atandı. 19 Ekim 2012 tarihinden itibaren İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığına vekaleten, 15 Kasım 2012 tarihinde ise asaleten atanan Yavuz ÇOMARLI, evli ve iki çocuk babası.